שיפור מהירות לאתרי וורדפרס

שיפור מהירות לאתרי וורדפרס

13 דרכים קלות להאצת אתר וורדפרס שלכם

מדוע טעינת עמוד מהירה שוות ערך לצמיחה מהירה של אתרכם?

וורדפרס היא פלטפורמה נהדרת. זה לא סוד שמדובר ללא ספק במערכת ניהול תוכן הפופלארית ביותר בעולם. מכיוון שהמערכת כל כך דינאמית, קיים גם חסרון - והוא קצב טעינת עמודים איטי באתרים עשירי תוכן, מרובי אובייקטים, ותוספים. ללא נקיטת האמצעים המתאימים והיעילים, אתם יכולים להביא את האתר שלכם למצב שהוא איטי מאוד, וזה לא יהווה רק מטרד עבור מבקרים חוזרים באתר שלך, אלא יוריד לך ציון דירוג במנועי החיפוש ובוודאי יגרום לך לאבד גולשים ולקוחות. ראשית ברצוני להציג את חשיבות המהירות של אתר הוורדפרס שלך לאחר מכן אני רוצה לעבור על כל הדרכים הטובות שאוכל להציע לך להאיץ את מהירות אתרך.  

מדוע מהירות האתר חשובה

בוודאי שמעת את זה בעבר, אבל כאשר אדם נוחת אצלך באתר בפעם הראשונה יש לך רק כמה שניות כדי ללכוד את תשומת ליבו וכדי לשכנע אותו להישאר באתר. אם יש ברשותך אתר אינטרנט, אתה בטח מכיר את חשיבותו של מיתוג נכון, עיצוב, חוויית משתמש נעימה וכל זאת בכדי לנסות ללכוד מבקרים, ולגרום להם להישאר באתר שלך. אבל אם העמוד שלך נטען לאט, אתה עלול לאבד מבקרים לפני שבכלל ניתנה לך ההזדמנות לשכנע אותם להישאר. רוב המחקרים מראים כי יש לך זמן מאוד קצר כדי לטעון את אתרך לפני שהמבקרים יעזבו אותו, במיוחד כאשר הם מקושרים לאתרך מאתר אחר שבו הם ביקרו.  

תחשוב על זה

לא רק זה שאתה מעכב את הצמיחה שלך בכך שאתה מאבד מנויים פוטנציאליים אלה, במיוחד בשלב מוקדם. יש לך בממוצע מסגרת זמן של ספרה בודדת לפני שאתה מאבד מישהו בגלל טעינה איטית. (בדר"כ 4-6 שניות) זה אומר שאם לוקח לאתר שלך יותר מ-10 שניות להיטען רוב האנשים כבר יעזבו, איבדת אותם לפני שבכלל ניתנה לך ההזדמנות לשכנע אותם להישאר. בנוסף לזה, כעת גוגל כוללת את מהירות האתר באלגוריתם הדירוג שלה. זה אומר שמהירות האתר שלך משפיעה על SEO שלך (קידום אתרים במנועי חיפוש), כך שאם האתר שלך איטי, לא רק שאתה מאבד מבקרים בשל חוסר סבלנותם, אלא אתה מאבד מבקרים בגלל שקיבלת דירוג מופחת במנועי החיפוש. אז בואו נראה איך אנחנו יכולים לתקן את זה.  

כיצד להאיץ את אתר הוורדפרס שלך

חשוב לציין שאין חשיבות לסדר הופעת התוכן, מדובר על אוסף הכלים שנוכל להציע לך שכל אחד מהם הוא די עצמאי. אני מבטיח כי שימוש אפילו במספר כלים מאלה יאיץ באופן דרסטי את האתר שלך.  

1. בחר ספק אחסון טוב

לכאורה, שרת אחסון זול נראית כמו עסקה טובה. אך כדאי לשים לב לפרטים, העסקה הזו גובה מחיר יקר: אתם משלמים את זה במהירות אתר איטית, השבתות חוזרות ונשנות של האתר כאשר עולה העומס עקב מספר גדול של גולשים, בחווית המשתמש שמקבל הגולש באתר שלכם, בדירוג האתר שלכם במנועי החיפוש, כל הפרמטרים האלו שווים כסף. במידה ואתר האינטרנט שלך חשוב לך ואתה מתכנן לבנות פיצ'רים מעניינים באתר שלך (קבלת מידע מאתרים חיצוניים, יבוא סקריפטים חיצוניים,יבוא קבצי CSS חיצוניים, יבוא API) יש לקחת בחשבון שפעולות אלו גורמים לצריכת משאבים ותעבורה נתונים גבוהה, אתה מכשיל את עצמך כאשר אתה בוחר חברת אחסון שהמחיר הוא הפרמטר היחידי לפיו אתה בוחר אותה. אל תיהיה קורבן, תשקיע בספק אחסון טוב. בהתבסס על הנסיון המקצועי שלנו, זה לא משנה כמה כוח יש לשרת שלך (תעבורה,נפח,מהירות), כמו שזה משנה האם השרת שלך בעל אופטימזציה לצרכים שלך ותכנון נכון לאתר שלך, שבמקרה שלנו זה אתר וורדפרס. שרת מנוהל יעודי לאתרי וורדפרס - הוא המתאים ביותר, וזה יושפע בביצועים. נקודה. כמובן שאנו נמליץ לכם לבחור בנו כספק אחסון איכותי בעזרת מגוון הטכנולוגיות והכלים בהם אנו משתמשים לאחסון.  

2. התחל עם ערכות עיצוב קלילות

אתה עלול להיות מופתע אך ערכות העיצוב TwentyTen / TwentyEleven (ערכות עיצוב ברירת המחדל של WordPress) הן תבניות מהירות וקלות לשימוש. וזאת משום שהם שומרות על "אומץ" בפשטות שלהם, הן לא מנסות להרשים באמצעות סקריפטים ואפקטים כבדים, הם שומרות על פשטות, ויחד עם זאת הם מספקות חווית מהירות חשובה למשתמש.  

3. השתמש בתוסף מטמון יעיל

תוספי וורדפרס הם ללא ספק מאוד שימושיים. תוסף המטמון האהוב עלינו הוא WP Rocket, זהו תוסף לא חינמי (40$ לשנה לאתר בודד) אבל ללא ספק - התוסף הכי טוב בנושא של זכרון מטמון. ולא במקרה משתמשי uPress מקבלים רשיון שימוש לתוסף זה, יש חשיבות רבה להגדרות מדוייקות של התוסף (הגדרה לא מתאימה יכולה לעשות פעולה הפוכה). ישנם תוספים דומים לנושא זה, אך לא הייתי ממליץ להשתמש בתוסף מטמון אחר (אלא אם כן אתה ברמה מתקדמת ומבין את הסיכונים) מפני שלתוסף הזה יש את כל התכונות אותם אתם צריכים, וניתן לעבוד בו בצורה בסיסית או מתקדמת (למתחילים או מתקדמים).  

4. השתמש בשירות CDN

כל האתרים / הבלוגים הגדולים והאהובים עושים שימוש ב- CDN, ואם אתה משתמש בשיווק באינטרנט באמצעות וורדפרס (כפי שאני בטוח שהרבה מהקוראים הם כאלו) לא תופתע לשמוע כי חלק גדול מהאתרי אינטרנט הגדולים שאתה מכיר עובדים תחת שיטה זו. בעיקרון, CDN או רשת אספקת תוכן, לוקחת את כל הקבצים הסטטיים שיש לך באתר (CSS, Javascript, תמונות וכו') ומאפשרת למבקרים שלך להוריד אותם מהר ככל שאפשר מהשרת שהכי קרוב אליהם. ישנם מגוון תוספי CDN המוצעים לאתרי וורדפרס, אך זהו נושא מורכב שלא נעמיק אליו במאמר זה. אנו מציעים ללקוחות uPress הפעלה והגדרת CDN בלחיצת כפתור מממשק הניהול, על ידי מערכת CDN המותקנת בשרת. שימוש בCDN מאוד יעיל באתרים בין לאומיים, אך לשימוש בארץ הוא עלול לעשות את הפעולה ההפוכה (איטיות), אז יש לעשות שיקול דעת נכון, או להתייעץ עם בעל נסיון.  

5. מיטוב תמונות (אוטומטי)

ל- Yahoo!  קיים כלי למיטוב תמונות שנקרא !Smush.it, שיקטין באופן משמעותי את משקל התמונת באתר מבלי לפגום באיכויות שלהן. תוכלו לבקר באתר, ולהתחיל לצמצם את גודלם של התמונות שלכם. כלי זה אינו תוסף וורדפרס! תצטרכו לבקר בכתובת המצורפת, ולעשות מיטוב ידני לכל תמונה ותמונה. אמנם פעולה כזו דורשת השקעת זמן ומאמץ, אך היא שווה את זה. למרבה המזל, אנו מציעים דרך ממשק הניהול uPress הפעלת מיטוב אוטומטי לתמונות באתרך בקלות רבה.  

6. מיטוב עמוד הבית שלך על מנת שיטען במהירות

מיטוב עמוד הבית זוהי לא פעולה פשוטה, אבל על ידי מספר פעולות פשוטות תוכל להבטיח שעמוד הבית שלך יטען במהירות, וזהו ככל הנראה החלק החשוב ביותר באתר שלך מכיוון שאנשים יגיעו לעמוד זה בתדירות הגבוהה ביותר.

הדברים שאתה יכול לעשות:

 • להציג קטעים במקום פוסטים מלאים.
 • להקטין את מספר הפוסטים בעמוד (בין 5 ל-7 פוסטים בעמוד).
 • להסיר תוספי שיתוף מיותרים מעמוד הבית (לכלול אותם רק בתוך הפוסטים).
 • להסיר תוספים ווידג'טים שאינם פעילים.
 • לשמור על מינימאליות, הגולשים שלך מתעניינים בתוכן ולא ב- 8000 ווידגטים בעמוד הבית.

בסך הכל, עיצוב עמוד הבית ברור וממוקד יועיל לדף שלך, לא רק שהוא נראה יותר טוב אלא גם יטען במהירות.  

7. מיטוב מסד הנתונים שלך

אני בהחלט משתמש המון במילה מיטוב (יעול) במאמר הזה! ישנם תוספים שונים בתחום מיטוב מסד הנתונים, תוספים אלו מבצעים פעולות סדר וארגון במסד הנתונים, ופעולה זו גורמת לקיצור זמן טעינת העמודים. לדוגמא: ארגון טבלאות במסד הנתונים, מחיקת טבלאות ריקות \ לא שמישות, מחיקת תגובות לפוסטים מאוד ישנים, מחיקת טיוטות לא שמישות, צמצום טבלאות דומות, ועוד.. כדי לבצע את הפעולות האלו, אנחנו ממליצים להשתמש בתוסף WP-Optimize. בחבילות האחסון בuPress אנו מבצעים מיטוב אוטומטי למסדי הנתונים על ידי לחיצת כפתור, זוהי מערכת שבנויה על השרת, ומושקע בה המון משאבים לטובת המשתמשים.  

8. ביטול אפשרות Hotlinking  לתוכן שלך

Hotlinking זו צורה של "גניבת" רוחב פס. זה קורה כאשר אתרים אחרים מבצעים קישור ישיר לתמונות באתר שלך במאמרים שלהם, מה שהופך את העומס על חבילת האחסון שלך לגבוה יותר. זה עלול להשפיע ככל שיותר ויותר אנשים נכנסים לפוסטים או לאתר שלך (ובמיוחד תמונות) שהופכים למאוד פופולריים, מה שעליך לעשות במידה ואתה יוצר תמונות מותאמות אישית עבור האתר שלך על בסיס קבוע רשום את הקוד הזה בקובץ htaccess. שלך:

#disable hotlinking of images with forbidden or custom image option
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER}!^$
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?sparringmind.com [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?google.com [NC]
RewriteRule \.(jpg|jpeg|png|gif)$ – [NC,F,L]

 

9. הוספת זמן תפוגה לקבצים סטטיים

הוספת זמן תפוגה זוהי דרך שבה מציינים זמן תפוגה לקובץ (css, תמונה או סקריפטים) כך שהלקוחות  (דפדפנים) לא יצטרכו להוריד כל פעם מחדש תוכן סטטי (כיוון שבאופן כללי הוא אמור להיות קבוע ולא דינאמי). דרך זו יכולה לקצר את זמן הטעינה באופן משמעותי עבור משתמשים חוזרים שמגיעים לאתרך. אתה צריך להעתיק ולהדביק את הקוד הבא לקובץ htaccess. שלך:

ExpiresActive On

ExpiresByType image/gif A2592000

ExpiresByType image/png A2592000

ExpiresByType image/jpg A2592000

ExpiresByType image/jpeg A2592000

ADD CSS AND JS

המספרים לעיל נקבעו לחודש (בשניות), אתה יכול לשנות אותם כרצונך.  

10. הוספת LazyLoad לתמונות שלך

LazyLoad (טעינה עצלה) הוא תהליך שבו נטענות רק התמונות שנמצאות על המסך (כלומר רק תמונות גלויות בחלון הדפדפן של המבקר), ולאחר מכן, כאשר הגולש גולל את העמוד למטה התמונות האחרות מתחילות להיטען, רגע לפני שהם אמורות להיות מוצגות. לא רק שזה יאיץ את טעינת העמוד שלך, אלא גם יכול לחסוך ברוחב פס על ידי טעינת פחות נתונים למשתמשים שלא גללו את הדף עד למטה. בכדי לבצע את הפעולה הזו, ישנו תוסף פשוט ומצוין, תוכל התקין את התוסף jQuery Image Lazy Load. משתמשי uPress יכולים להפעיל אופציה זו בקלות דרך ממשק הניהול.  

11. שליטה על כמות הגירסאות לפוסטים המאוחסנים

באופן כללי ברגע שאתם עורכים פוסט או עמוד ושומרים, וורדפרס באופן אוטומטי שומר את הגירסא הקודמת (טיוטה),למקרה שתרצו לחזור ולראות אילו שינויים ביצעתם, הטיוטות ישמרו במסד הנתונים ללא הגבלת זמן. אמנם זה נשמע כמו מערכת אדירה ושימושית, אך לאורך זמן המערכת הזו יוצרת עומס רב על מסד הנתונים. ישנו תוסף מצויין בשם Revision Control, תוסף זה עושה סדר בכל נושא הגירסאות, אך נדרשת הגדרה ראשונית שאתם תבצעו אותה.  

12. נקה את הקוד שלך

רוב מערכת הוורדפרס מבוססת על שאילתות למאגר המידע (mysql), כאשר כל שאילתא כזו היא בעצם פנייה לשרת, בקשה של נתון מסויים (למשל: שם הבלוג), קבלת הנתון, ואז מערכת הוורדפרס מציגה אותו / כל פעולה אחרת. כל בקשה כזו לשרת דורשת זמן טעינה מהדפדפן (מאיות השניה), ולבסוף כאשר מתאגד לדף אחד 120 בקשות לשרת, הדף הופך להיות איטי. לכך אנחנו נשאף לספר לדפדפן כמה שיותר נתונים מבלי לשאול את השרת, נתונים שלא עתידים להשתנות בתדירות גבוהה, כמו למשל: שם האתר, שפת האתר, שפת כתיבת התוכן, כתובת הדומיין, תיאור האתר, וכדומה.   נתחיל בדוגמא, הקובץ הראשון שתצטרכו לערוך יהיה קובץ ה- header.php,

את קוד ה header הזה למשל נוכל לשפר:

 

>

לקוד הזה:


 

בנוסף, נוכל לספר לדפדפן גם את הנתונים הבאים:

 • הפניות לקבצי CSS הרלוונטים
 • גירסת הוורדפרס הנוכחית
 • שם האתר
 • תיאור האתר
 • כתובת לעדכוני RSS סטטית
 • קיצור אורך שורת הקישורים הקבועים, אין צורך להציג בשורת הקישור את התאריך והקטגוריה

וישנם עוד המון דוגמאות לנתונים שתוכלו לספר לדפדפן מבלי לשלוח בקשה לשרת. חשוב לציין שעבודת ניקוי בסיסית תדרוש מכם כשעה עבודה, ותייעל את זמן הטעינה באופן משמעותי.  

הקובץ הבא שתרצו לערוך הוא footer.php, גם בקובץ זה ישנם מספר בקשות לשרת שתוכלו לחסוך לעצמכם:
 • שם האתר
 • כתובת לעדכוני RSS
 • כתובת לתגובות לRSS

רצוי מאוד גם להסיר את הפרסומת תמיכה של וורדפרס, "Powered by.." או "If you’d like to support WordPres", זה בקשה מיותרת לשרת שיכולה לחסוך לכם זמן בטעינת העמוד. נשמע ברור מאליו? ישנם המון אתרים ששכחו להוריד את השורה הזו.  

13. בדוק את הרגלי התכנות שלך

בוא נאמר למשל שיש לכם תוסף אשר מבצע חיפוש באתר, ולאחר פקודת החיפוש ישנה שורת קוד מוטמעת בעמוד אשר אומרת תודה לתוסף על השירות שלו:

שורה זו היא מתכון לבעיות. אני אסביר,  בוא נאמר שיום אחד תחליף תוסף חיפוש \ תבטל את תוסף החיפוש \ יקרה משהו לתוסף החיפוש אשר מחזיק את הפונקציה refer_thanks - משמע שגם הפונקציה הזו לא תיהיה קיימת יותר, אבל עדיין היא מוטמעת בעמוד. אז מה קורה פה בעצם? העמוד מנסה לטעון את הפונקציה ולא מוצא אותה, הוא מבזבז זמן, הוא לא ממשיך הלאה בחלק מהמקרים, והעמוד תקוע. בכדי למנוע מצבים כאלה - ישנה פונקצית PHP הנקראת function_exists, ואנחנו נשתמש בה בצורה כזו:

עכשיו, למעשה אם הפונקציה לא קיימת, האתר שלכם ידלג על השורה הזו וימשיך הלאה לטעינת העמוד. זו פעולה מתבקשת לבצע לכל שורת קוד אשר אתם מוסיפים לאתר שלכם והיא תלויה בתוסף ספציפי.  

אם אתם רוצים להישאר מעודכנים במאמרים חדשים בנושא וורדפרס, ולשמוע עוד טיפים כמו במאמר זה, הירשמו לניוזלטר שלנו ותישארו מעודכנים יחד איתנו.

תודה שקראתם.

מאות לקוחות בארץ ובחו"ל, נהנים מהשירות המתקדם והבטוח של uPress

הצטרפו גם אתם לנבחרת הלקוחות הממליצים המרוצים המובילים שלנו!

שתף את הפוסט


במידה ויש לכם שאלה עבור כתבה זו, צוות יופרס ישמח לעזור לכם

זהר עמיהוד 26/12/2015 11:27

אכן תמונות הן מרכיב מרכזי במהירות טעינת האתר ויש לטפל בהם בשיטות שהצעת: דחיסה והצגה של תמונות מוצגות בלבד, ויש עוד דרך. כל תמונה היא קריאה לשרת. תמונה זאה לא רק התמונה שבתוכן אלא גם כל גרפיקה אחרת בדף כמו לוגו, חיצים, סמלים, לוגויים וכדומה. מכיון שכל קריאה אורכת זמן ויש להקטין את מספר הקריאות של התמונות והנה הקונספט: במקום לטעון כל תמונה בנפרד, נטען לדפדפן תמונה אחת גדולה שמכילה את כל התמונות שצריכות להיות מוצגות ואחר כך "נשלוף" אותן כאשר כל הפעילות נעשת במחשב הלקוח. רעיון! מכירים פלאגין של וורדפרס שיודע לעשות זאת? אשמח לשמוע. תודה רבה, זהר עמיהוד מוביל עסקים להצלחה באינטרנטhttp://www.seoreport.co.il/222609-8910462

רפי סביר 09/03/2016 12:35

וואו, פשוט מאמר מדהים. ללא ספק דורש המון ידע בוורדפרס ואני עדיין לא ברמה הזו, אבל אני בהחלט הבנתי את הכל. בקרוב אתחיל לבצע.

השאר תגובה

הינך יכול להגיב בתור משתמש רשום ( התחברות / הרשמה )

לא יעשה שימוש במייל זה למטרות שיווק \ מטרות אחרות אלה למטרות עידכונים בלבד

אפשר לעזור